+48 531 404 750 Zadzwoń do nas 24/7
Menu

Arabica Meksyk HG Altura Superior organic

26,00 75,00 

W ostatnich latach Meksyk trzykrotnie zwiększył eksport kawy. Ten fakt stawia go w szeregu dużych eksporterów. Meksyk dostarcza mniej kawy niż Brazylia, lecz znacznie więcej niż Gwatemala czy Kostaryka. 70% zbiorów pochodzi ze stanów Veracruz i Chiapas, 10% ze stanu Puebla; pozostała część z sąsiednich południowych stanów. Najwięcej kawy pochodzi z południowej części kraju, również Altura.

Wyczyść
26,00 75,00 
Rodzaj Mielona Ziarnista Ziarnista zielona
Waga 0,250 kg 0,5 kg 1 kg
Clear selection
Kategoria: Tag:
Udostępnij:
Rodzaj

Mielona, Ziarnista, Ziarnista zielona

Waga

0,250 kg, 0,5 kg, 1 kg

Opis

Meksyk Altura to kawa myta uprawiana w wysokich górach na południu Meksyku w stanach Chiapas i Oaxaca w cieniu specjalnie dobranych drzew, co zapewnia ochronę przed słońcem i użyźnianie gleby. Nazwa Altura pochodzi od miasta, w okolicach którego kawa jest uprawiana. Nazwa ta oznacza również kawę uprawianą na dużej wysokości. Kawa meksykańska jest oferowana na eksport w trzech klasach:

1 – altura (high grown)

2 – primo lavado (prime washed)

3 – bueno lavado (good washed)

Czwarty stopień o nazwie specials nie jest eksportowany. Najwięcej eksportuje sie kawy primo lavado. Altura – high grown jest najlepsza i ma też najwyższą cenę.

Ziarna kaw klasyfikuje się w dwu typach: A – kawa myta (przygotowana metodą mokrą) i B – kawa przygotowana na sucho. W typie A klasyfikacje prowadzi się w czterech klasach: A1 – high grown, A2 – prime washed, A3 – good washed, A4 – poza klasyfikacją (nie nadaje się na eksport). W typie B kawę klasyfikuje się w 2 klasach : B1 – kawa o typowym naparze, B2 – kawa o naparze wadliwym.

Jakość naparu poszczególnych typów określa się następująco: A1 (high grown), kawa pochodząca z plantacji wysoko położonych, o bardzo dobrym wyglądzie i przyjemnych właściwości naparu, kwaskowata, aromatyczna i mocna. A2 (prime washed) – kawa o dobrym wyglądzie i przyjemnych właściwościach smakowo-zapachowych, odpowiadająca wymaganiom Nowojorskiej Giełdy Cukrowo – Kawowej dla kawy środkowoamerykańskiej. A3 (good washed) – kawa bez obcych zapachów i smaków.

¦wieże ziarno Mexico Altura ma barwę zielono-niebieską. Ziarno z górskich plantacji daje napar o dobrej cielistości, wyraźnej kwasowości i bogaty w smaku. Plantacje nizinne dają produkt o gorszych właściwościach smakowych, z reguły pozbawionych kwasowości. Kawa o dużym ziarnie, pełnym, zrównoważonym i gładkim aromacie z nutą cynamonu, orzechów i owoców. ¦rednia kwasowość, piękny bukiet i przyjemny, winny charakter. Doskonała kawa popołudniowa, uważana za jedna z najlepszych kaw na świecie.

Podobne produkty
IDEALNA DO ZAPARZAREK
Wybierz opcje
Wybierz opcje
D U Ż O K O F E I N Y
Wybierz opcje
×

E-mail :

Czy mógłbyś kupić mi to?

KUP TERAZ

Ustawienia